Bruce Lee Resimli Sözler (1940-1973)

Son Güncelleme

Yorum: 0

46. ölüm yıl dönümü (20 Temmuz) anısına usta dövüşçü Bruce Lee’nin anlamlı sözlerini paylaşıyoruz.

Bruce Jun Fan Lee, Çin kökenli aktör ve Jeet Kune Do savunma sanatı ustası. Bruce Lee, ABD doğumlu olup Çin kökenlidir. San Francisco’daki “Chinese Hospital” hastanesinde dünyaya gelmiştir. Babası Lee Hoi-Chuen Çinli, annesi Grace Lee yarı Çinli yarı Kafkaslıdır. 

Doğum tarihi: 27 Kasım 1940, Chinese Hospital, San Francisco, Kaliforniya, ABD
Ölüm tarihi ve yeri: 20 Temmuz 1973, Kowloon Tong, Hong Kong

Vikipedi

Bruce Lee durduran yumruk yolu adını verdiği (Jeet Kune Do) bir savunma sanatı geliştirmiştir. Lee birçok dövüş satında da ustadır. Dövüş sanatlarındaki ustalığı kadar kişiliği ve hayat görüşü de muazzamdır.

Bruce Lee Sözleri

Aptalın, Bilge Bir Cevaptan Öğrenebileceğini Bilge Bir Adam Aptal Bir Sorudan Öğrenebilir.

Bir Hedefinizin Olması, O Hedefe Her Zaman Ulaşacağınız Anlamına Gelmez; Çoğu Zaman Hedef Sadece Nişan Alacağınız Bir Yerin Olmasını Sağlar.

Şartların Canı Cehenneme, Ben Fırsatları Yaratırım.

Bilgi Bize Güç Verir; Ancak Saygıyı Karakterinizle Kazanırsınız.

İyi Bir Dövüş Ustası Sinirlenmez, Hazırlanır. 

Sadelik, Mükemmelliğe Giden Yoldur.

Sınırlar Yoktur. Vadiler Vardır, Ancak Orada Kalmamalısın, Onlardan Öteye Ulaşmalısın.

Soyut Evrenin Gerçek Gücünü Gösterir. O Somut Olanın Tohumudur.

Su Gibi Ol Dostum

“İnsanları Yumruk ve Tekmeyle Düzeltemezsin.”

Gerçeği Ararken İhtiyacın Olan Şey Başka Birinin Görüşüne veya Bir Kitaba Bağlılık Değil, Özgürce Sorgulanmaktır.

Unutma Dostum, Asıl Mesele Ne Olduğu Değil, Buna Nasıl Tepki Gösterdiğindir. Bir Sorunla Nasıl Başa Çıkacağını Zihinsel Tavrın Belirler; Bunu Bir Basamak Olarak Mı Yoksa Bir Engel Olarak Mı Göreceksin?

Başkaları Tarafından Mağlup Edilmekte Utanılacak Bir Şey Yok. Önemli Olan Yenildiğiniz Zaman ‘’Bende Eksik Olan Ne?’’ Sorusunu Kendinize Sorabilmenizdir. Böyle Bir Tutum İzleyen İnsan Umut Vaat Ediyor Demektir.

İster Kabullenin İster Kabullenmeyin, İçinde Bulunduğunuz Şartlar Tamamen Size Bağlı. Siz Kabullenmedikçe Asla Yenilgi Diye Bir Şey Yoktur.

En Katı Ağaç, Aynı Zamanda En Kolay Kırılan Ağaçtır. Buna Karşın Bambu ve Söğüt Ağaçları, Rüzgâra Göre Eğilerek Hayatta Kalmayı Başarırlar.

Başarısızlıktan Korkma. Başarısızlık Değil Ama Düşük Hedef Suçtur. Büyük Girişimler, Başarısız Olsanız Bile Muhteşemdir.

Niyetiniz Yüzme Öğrenmekse, Direkt Suya Dalın. Karada Durmaya Devam Ettiğiniz Sürece, Hiçbir Düşünce Size Yardım Edemez.

Öğretmen Size Gerçeği Sunan Kişi Değildir. O Sadece Bir Kılavuzdur. Onun İşaret Ettiği Gerçeği, Her Öğrencinin Kendi Başına Bulması Gerekir.

Bruce Lee bir süper kahramandı. Ben Bruce Lee’yi seviyordum ama onun gölgesi olmayı da istemiyordum, bu yüzden kendimi kanıtlamak için bu filmlere başladım. Bruce Lee bir kahramandır, ben değilim. Ben her zaman hayata gülerim. Bruce Lee, güçlü bir tekme savurur, ben ıskalarım. O müthiş bir yumruk yapıştırır, ben gene ıskalarım. Kısacası ben Bruce Lee’nin tam zıddı oldum.

Jackie Chan

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: