Şu Anda Buradasın: Anasayfa » SPORCU SÖZLERİ » Metin Oktay Sözleri (1936-1991)

Metin Oktay Sözleri (1936-1991)

Bu Sayfa 13 Eylül 1991 yılında hayata veda eden bir çok kez gol kralı olması sebebi ile Taçsız Kral olarak da tanınan ünlü futbolcu Metin Oktay anısına düzenlenmiştir. Başarılarla dolu yılları ve insanlığı ile dikkat çeken Oktay 13 Eylül 1991 yılında Boğaziçi Köprüsü çıkışında trafik kazası geçirmiş ve hayatını kaybetmiştir.

Doğum tarihi: 2 Şubat 1936, Karşıyaka
Ölüm tarihi ve yeri: 13 Eylül 1991, İstanbul

Aşağıdaki sözler alıntılardan oluşuyor. Görseller ise resimlisozler.net‘e aittir. İzinsiz kullanım telife tabidir. İsim vererek ve alıntı yaparak dilediğiniz mecrada paylaşabilirsiniz.

Metin Oktay Sözleri

Galatasaray’da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam’ın silueti yere değmesin.

Bizi sevenlere ihanet etmeyelim baba! (Önüne açık çek koyarak “Rakamları sen yaz” diyen dönemin en büyük zenginlerinden Fenerbahçeli Müslüm Bağcılar’a)

Galatasaray!… O daha vefalı! (Kendisine “Ya Galatasaray, ya ben” diye rest çeken nişanlısına)

Sen benimle değil ben seninle resim çektirmek istiyorum. Bugün maçın kahramanı sensin. (Göztepe’nin Galatasaray’ı 1-0 yendiği bir maç sonrasında, kendisini marke eden ve maç boyu nefes aldırmayan 18 yaşındaki defans oyuncusunun kendisiyle resim çektirmek istediğini söylemesi üzerine.)

Bir Cevap Yazın