Şu Anda Buradasın: Anasayfa » SİYASİ SÖZLER » Lev Troçki Resimli Sözler (1879-1940)

Lev Troçki Resimli Sözler (1879-1940)

Bu Sayfa 21 Ağustos 1940 yılında hayata veda eden Bolşevik siyasetçi ve Marksist teorisyen olan Lev Troçki anısına düzenlenmiştir.

Troçki, Stalin ve Mao’nun görüşlerine karşı, Troçkizm adıyla anılan kendi görüşleri ile en önemli muhalefet hareketini oluşturur. Troçki kaldığı eve gazeteci kılığında röportaj yapma bahanesiyle gelen bir ajan tarafından suikaste uğramış ve hayatını kaybetmiştir.

Doğum tarihi: 7 Kasım 1879, Bereslavka, Ukrayna
Tam adı: Lev Davidovich Bronshtein
Suikaste uğradığı tarih ve yer: 21 Ağustos 1940, Coyoacán, Meksika

Aşağıdaki sözler alıntılardan oluşuyor. Görseller ise resimlisozler.net‘e aittir. İzinsiz kullanım telife tabidir. İsim vererek ve alıntı yaparak dilediğiniz mecrada paylaşabilirsiniz.

Lev Troçki Sözleri

Nefes Aldığım Müddetçe Umut Etmeye Devam Edeceğim. Nefes Aldığım Müddetçe Gelecek İçin Kavga Vereceğim, İnsanın, Güzel ve Güçlü, Kendi Tarihinin Akışına Yön Vermede Hâkimiyet Kurduğu ve Bu Tarihin Sınırsız Mutluluk ve Neşenin Ufuklarına Aktığı Bu Parıldayan Gelecek İçin Savaşacağım.

Sadece Burjuvazi İçin Parlayacaksa, Güneşi De Söndürürüz.

Bırakın Din Adamları Başka Bir Dünya Vaat Etsinler. Biz Cenneti Yeryüzünde Kuracağız!

Bize Bir Şeyler Öğretmeseydi Eğer, Tarihin Hiçbir Değeri Olmazdı.

Fikirler Gökten Düşmezler.

Para Keyfi Bir Biçimde “Kaldırılamaz”, Ya da Devlet ve Eski Aile “Tasfiye” Edilemez. Bunların Tarihsel Misyonlarını Tamamlayıp, Buharlaşmaları ve Düşmeleri Lazımdır.

Emperyalist Soyguncularla İşi Bitirelim!
Çok Yaşa Devrimci İşçi Hükümeti! 
Çok Yaşa Ulusların Kardeşliği ve Barış!

O İpleri Oynatan Zalim Elin De Kim Olduğunu Biliyoruz.

Hırsızlarla Aranıza Kesin Bir Çizgi Çizmelisiniz, Çünkü Devrim İçin En Büyük Tehlike Bir Noktada Çürümeye Başlamasıdır, Sonra Devrimin Bütün Dokusu Parçalarına Ayrılır.

İnsanların Döktüğü Kanı Savaş Kârlarıyla Altına Dönüştüren Bütün Ülkelerin Kapitalistleri, Bu Savaşın; Anayurdun Korunması, Demokrasi ve Tahakküm Altındaki Ulusların Kurtuluşu İçin Yapıldığını İleri Sürmektedirler. Yalan Söylüyorlar! Aslında Onlar Hem Kendi İnsanlarının Özgürlüğünü Hem De Diğer Ülkelerin Bağımsızlığını Yıkım Alanlarına Gömmektedirler.

Ancak Başarılması Gereken Tarihsel İş Yalnızca Boğulmaktan Kaçınmak Değil, Dünya Pazarının En Yüksek Kazanımlarıyla Yüz Yüze Gelerek, En Çok Zaman Tasarrufunu ve Dolayısıyla En Yüksek Kültür Açılımını Garanti Edecek Akılcı ve Güçlü Bir Ekonomi Yaratmaktır.

Stalinci Kızıl Profesörler, Leninizm’i Bana Karşı Savunmak İçin İleri Sürdükleri Satırların Benim Kalemimden Çıkmış Olduğunun Farkında Bile Değillerdir.

Nefes Aldığım Müddetçe Umut Etmeye Devam Edeceğim.

Bir Cevap Yazın