Şu Anda Buradasın: Anasayfa » LİDERLER » Fidel CASTRO Resimli Sözleri

Fidel CASTRO Resimli Sözleri

Facebook , Google Plus , İnstagram , Twitter – Pinterest paylaşımları için seçilmiş en güzel ve anlamlı resimli Fidel CASTRO sözleri.Fidel CASTRO-(1926 / 2016)


Devrim için savaşmayana komünist denmez.


Yönetimin bir suçlu veya hırsız tarafından garanti altına alındığı bir cumhuriyette onurlu insanların öldürülmesi veya hapsedilmesi olağandır… Beni lanetleyin. Bunun hiçbir önemi olmayacak; çünkü tarih benim yanımda yer alacak.


Bir katilin, bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette, dürüst kişilerin yerinin ya mezar, ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek.


Beni suçlayabilirsiniz, sorun değil: Tarih beni aklayacaktır.


Eğer büyük kitleleri ikna edebilmişse, fikirler silahlara ihtiyaç duymaz.


Diğerleri lüks otomobillere binebilsin diye neden bazı insanlar çıplak ayaklarıyla yürümek zorundadır?


Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk’ün yaptıklarını başaramazdım. Asıl devrimci Atatürk’tür.


İşçi sınıfı yaratıcı sınıftır. İşçi sınıfı bir ülkede maddi refahın gerektirdiği her şeyi üretir, iktidar işçi sınıfının elinde olmadığı sürece, işçi sınıfı, iktidarın sömürücü toprak sahiplerinin, haksız kazanç sağlayanların, tekellerin, yerli ve yabancı çıkar gruplarının elinde kalmasına izin verdikçe, silahlar işçi sınıfının değil de, çıkar gruplarına hizmet edenlerin elinde oldukça, bu çıkar gruplarının ziyafet sofralarından dökülmesine göz yumduğu kırıntılar ne denli çok olursa olsun, işçi sınıfı yoksul bir hayat sürmeye zorlanacaktır.


Soygun felsefesine son verirseniz, savaş felsefesi de ortadan kalkar.


Bugün politikacılar, halkın cehalet içinde kalmasıyla ilgileniyorlar, çünkü cahil bir halk; fanatizm ve önyargı ekicilerinin, kapitalizmden çıkarı olanların en iyi müttefiki ve ilerlemenin en büyük düşmanıdır.


Biz yenilirsek kalkar yine deneriz.
Diktatör yenilirse sonları olur.


Bir Cevap Yazın