You are here: Home » ALMAN EDEBİYATI » Erich Kästner Resimli Sözler (1899-1974)

Erich Kästner Resimli Sözler (1899-1974)

Bu Sayfa 29 Temmuz 1974 yılında hayata veda eden Naziler tarafından bütün kitapları yakılan ünlü Alman yazar Emil Erich Kästner anısına düzenlenmiştir.

Emil Erich Kästner Alman yazar. I. Dünya Savaşı’na katıldı. Savaştan sonra liseyi bitirdi ve Üniversite de Alman dili, tarih, felsefe ve tiyatro tarihi okudu. Gazetelerde redaktör ve tiyatro eleştirmeni olarak çalıştı. 1933’te iktidardaki nasyonal sosyalistler bütün kitaplarını yaktılar. 

Doğum tarihi: 23 Şubat 1899, Dresden, Almanya
Ölüm tarihi ve yeri: 29 Temmuz 1974, Münih, Almanya

Vikipedi

Aşağıdaki sözler alıntılardan oluşuyor. Görseller ise resimlisozler.net‘e aittir. İzinsiz kullanım telife tabidir. İsim vererek ve alıntı yaparak dilediğiniz mecrada paylaşabilirsiniz.

Erich Kästner Sözleri

İnsan Olan Öğretmenlere İhtiyacımız Var, İki Bacaklı Konserve Kutularına Değil! Bizi Geliştirmek İstiyorlarsa, Önce Kendileri Gelişmek Zorunda Olan Öğretmenlere İhtiyacımız Var.

Cesaret Olmadan Zekâ, Hiçbir İşe Yaramaz; Zekâ Olmadan Cesaret İse Aptallıktır!

Ah Şu İnsanlar! Sadece Yıkmayı Biliyorlar.

Çocukların Döktüğü Gözyaşları, Tanrı Katında, Daha Küçük Değildir ve Tartıya Vurulacak Olsa, Çoğu Zaman Büyüklerin Döktüğü Gözyaşlarından Daha Ağır Çekerler:

İşlenen Her Suçta, Suç Sadece O Suçu İşleyende Değildir, Suçun İşlenmesini Engellemeyen De Suçludur.

Cücelerin Dünyasında İnsanlar Sana Dev Gibi Gelir.
Devlerin Dünyasında Da İnsanları Cüce Gibi Görürsün.

Büyükler, Çocukların Daha İyi Bir Dünyada Yaşamaları İçin Her Şeyi Yaptıklarını Söylüyorlar. Ne Büyük Küstahlık, Değil Mi?

Ama Budalalar Tek Bir Özellikleriyle Yine De Belli Ederler Kendilerini: Eriştikleri Şeyleri Beğendikleri Pek Seyrektir; Âmâ Kendi Akıllarını Her Zaman Beğenirler. Aman Dikkat Edin Öyleyse! Çevrenizdeki İnsanlara, Ötekine Berikine, Bir De ? Evet Evet, Bir De Kendinize.

“Bacağının Kırılması, Yaşadığı Sürece Korkak Kalmasından Daha İyidir.”

Benim İçin En Büyük Onur ve En Büyük Şan, Çocukların Mutluluğudur.

Eğer Yürünmesi Gereken Yolda Engeller Çıkıyorsa, Küçük Adımlar Atarak İlerlemek İmkânsızdır, Hayır O Zaman Sıçramak Gerekir! Bunu Biz Hayvanlar Biliyoruz.

Bundan Böyle Eğitimin Hedefi, İnsanların Yüreklerine Kazınan Kayıtsızlığı Yok Etmek Olacaktır!

Bir Cevap Yazın